CELLULÓZ SZIGETELÉS

ISOCELL szigetelés

Ismerje meg ezt az újfajta szigetelési módszert és az általunk használt ISOCELL cellulóz szigetelést. Az alábbiakban bekezdésenként ismerheti meg ennek a szigetelésnek az előnyeit.

ISOCELL – A természetes hőszigetelés élménye


A Skandináv országok és Kanada háztulajdonosai már évtizedek óta rákényszerültek otthonaik lehető leghatékonyabb és egyszerű hőszigetelésére a téli hideg és a nyári meleg hónapokban. Hazánkban is elterjedőben van a lakóházak minél hatékonyabb hőszigetelése, melynek különös aktualitást ad, az energiahordozók folyamatos drágulása. A cellulóz (papír) már több évtizede bizonyítja, hogy kiváló és gazdaságos szigetelő anyag, a legszélsőségesebb időjárási körülmények között is. A fent említett északi országokban a cellulóz már több mint 70 éve egy igen közkedvelt és környezetbarát szigetelőanyag. Gondolta volna, hogy a nálunk újszerű cellulóz szigetelés ilyen komoly múltra tekint vissza?

Mi is az isocell?

Az ISOCELL hőszigetelési rendszer alapja a cellulóz. A cellulóz rostokat (a fa természetes rostjait) egy egyszerű eljárással, újságpapírból nyerik. A papírt darálást követően pelyhekké alakítják, majd a tűz, a penész és a rágcsálók elleni védelem érdekében bórt és foszfátot kevernek hozzá. A fenti újrahasznosítási folyamat révén az újságpapír szigetelőanyaggá alakul. A kész cellulóz szigetelőanyag zsákos formában kapható, melyet egy befúvógép segítségével, vagy akár kézi terítéssel is a kitöltendő üregekbe juttathatunk.

Az ISOCELL cellulóz hőszigetelés előnyei:

Hatékony hőszigetelés ( Hőátbocsájtási tényező 14 cm vastagság esetén: 0,32 W/m2K)

Környezetbarát (újrahasznosított újságpapír és természetes adalékok )

Mentes minden káros anyagtól ( teljesen természetes, egészségre ártalmatlan )

Jó kitöltőképesség ( a legszűkebb üregekbe is befújható )

Idő és költségtakarékos

Nem keletkezik hulladék a beépítése során ( nem kell vágni, beszabni )

A épület átépítésekor kiszedhető és újra befújható, beépíthető

ISOCELL a téli hideg ellen

A cellulóz szigetelőanyag beépítése során ügyelni kell arra, hogy mindig résmentesen kerüljön beépítésre. Bizonyos szigetelőanyagok esetén találkozhatunk azzal a problémával, hogy a szigetelés az évek során “megül” vagyis tömörödik. Az ISOCELL rendszer befújásos technikája lehetővé teszi, az ülepedésbiztos és hőhídmentes cellulóz szigetelést, azaz ahogy az ISOCELL-t befújjuk, az úgy is marad évtizedeken keresztül. Az Isocell hőszigetelést az épület bármely részén használhatjuk: födémben, párnafák között, tetőtérben, oldalfalban.

ISOCELL a nyári meleg ellen

Az a szigetelő anyag, amelyet télen energiatakarékosság céljából használunk, nem biztos, hogy nyáron is megvéd a hőség ellen. Amíg a hideg elleni hőszigetelés legfontosabb mérőszáma a hőátbocsátási tényező ( un. k-érték ), addig a meleg elleni hőszigetelés hatékonyságát a fáziseltolódás mértéke jellemzi. A fáziseltolódás értéke órában adja meg, hogy mennyi késéssel ér a nyári forróság egy épületrész külsejéből a belső lakótérbe. A fáziseltolódás annál nagyobb, minél magasabb a beépített szigetelőanyag hőkapacitása. A nyári meleg hőszigetelés fő célja, hogy a tetőn és a falakon keresztüli hőhatást úgy elnyújtsuk, hogy a napi legmagasabb hőmérséklet akkor érje el a lakrészt, amikor a külső hőmérséklet már annyira alacsony, hogy a felületek sugárzó hőjét szellőztetéssel ellensúlyozni tudjuk. A cellulóz szigetelés ezen a területen is kiemelkedő értékekkel rendelkezik.

Összehasonlításul néhány szigetelőanyag fáziseltolódás értéke:

Cellulóz: 4,6 óra

Üveggyapot: 0,9 óra

Kőzetgyapot: 0,6 óra

A fent leírtakat már számos magyar ISOCELL – cellulóz hőszigetelésű ház tulajdonosa is megerősítette, mondván: “nincs szükségem klímára, mivel a tetőtér a legmelegebb nyári napokon is megfelelő klímájú”

Beömlesztés

Az egyszerű felhasználás lehetővé teszi a párnafák közötti házilagos szigetelést.

Befúvás falba

Miért bonyolultan, ha egyszerűen is lehet?

Befúvás tetőtérbe

Az ülepedésbiztos hézag- és hulladékmentes szigetelést, az optimális térkitöltés garantálja.

Nyílt befúvás

A legegyszerűbb és légköltségkímélőbb módja a hiánytalan födém- és padlószigetelésnek.

légtömörség mérés

Légtömörség méréssel kiszűrhetőek és pontosan meghatározhatóak, hogy hol vannak azok a tömítetlenségi pontok az ingatlanban amelyek felelősek a hőveszteségért. Spóroljon Ön is a fűtésszámlán, hívjon minket.


Páratechnika és páravédelem

A jól szigetelt házaknál is az energiaveszteség 60%-a az épületek szerkezetében található fugákra és áttörésekre vezethető vissza! Ezeken a pontok hideg levegő áramlik a lakórészbe, amit újra és újra fel kel fűtenünk!

Egy jól kialakított légzáró réteg segít spórolni a fűtés számlánkon!

villanyszerelés

Vállalunk villanybojler javítást, tisztítást, mérőhely kialakítást E-ON ügyintézéssel, régi hálózatok korszerűsítését, új hálózat kiépítését, és egyéb épületvillamossági szereléseket!

tetőfóliák és ragasztástechnika

Spóroljunk az energián

A jól szigetelt házaknál is az energiaveszteség  60%-a  az épületek szerkezetében található fugákra és áttörésekre vezethető vissza!
Ezeken a pontok hideg levegő áramlik a lakórészbe, amit újra és újra fel kel fűtenünk! Egy jól kialakított légzáró réteg segít spórolni a fűtés számlánkon!

Hatékonyabb hőszigetelés

Az épületek külső falain található rések nagyban csökkentik azok hőszigetelő képességét!
Például ha egy 1×1 méteres falrészen, amely 14 cm vastag  egy egy milliméter széles és egy méter hosszú repedés van a hőszigetelési érték 0,3 ról -1,44W/m2K változik. Azonban egy jól kivitelezett légzáró réteg nem csak télen véd a hideg ellen, hanem nagyon hasznos a nyári meleg hónapokban is!

Páralecsapódás elleni védelem

Az épület szerkezeteiben lecsapódó pára először is a az épületrész hőszigetelési értékének csökkenéséhez vezet.
A még nagyobb probléma lehet, azonban az hogy a felgyülemlett nedvesség komoly károkat okozhat az épületben!
A becslések szerint az épületekben keletkező páralecsapódásból adódó károk háromnegyede a rossz légzárásra vezethető vissza!

Javul a levegő minőség

A falak tömítetlen részein át por és szigetelőanyag jut a belső térbe, ami nagyban befolyásolja a lakórész levegőjének minőségét!
A levegő minősége Az Isocell termékekkel tömített falak megfelelő szellőztetéssel vagy jól működő légcserélővel egy nagyon jó levegőminőséget tudnak biztosítani az épületben!

A huzat kizárása

A tömítetlen részeken át beáramló hideg levegő nehéz így a lakórész legmélyebb pontján található a padlószinten.
A huzat kizárása Sokunk által ismert kellemetlen érzés mikor a lábaink fáznak a lakásban.  A legjobb szigetelés sem tud ezen segíteni, ha a problémás részeken hideg levegő tud a lakórészbe áramlani!

A klímaberendezés hatékonysága

Ha önnek egy mechanikus szellőző-berendezése van az épületnek különösen jól légzárónak kell lennie különben a klímaberendezés nem tudja kifejteni a kívánt hatást.
Az olyan épületeknél (pl. passzívház ) ahol szellőztető-berendezésre van szükség a légáteresztő képességnek a normál épületeknél használt érték háromszorosára, van szükség!

Kizárjuk a zajt

Zaj még a legkisebb réseken is átjön. Abban az esetben, ha az épület jó hangszigetelési paraméterekkel rendelkezik a rések és áttörések  (pl.konektor) nagyban megnövelik a zajszintet a lakótérben.
Az Isocell termékeivel ez a probléma is megoldható és a zaj már nem zavar!